ata aöf sınavlarına nasıl çalışmalıyım

Ata Aöf Sınavlarına Nasıl Çalışmalıyım ?

Atatürk Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi Sınavlarına Nasıl Çalışmalıyım ?

Atatürk Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi Hızlı Bir Şekilde Öğrenci Sayısını Arttırmaya Devam Ediyor. Açık Öğretim Fakültesi Anadolu Üniversitesi Kadar Eski Olmadığı İçin Açık Öğretim Fakültesine Kayıtlı Birçok Öğrenci Sınav Şeklini ve Sınavlara Nasıl Çalışabileceği Konusunda Aklındaki Soru İşaretleri Bulunuyor. Bu Yüzden Bu Yazımızda Atatürk Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi Sınavlarına Nasıl Çalışılacağı Konusunda Bilgi Vereceğiz.

Atatürk Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi Sınavları Nasıl Yapılıyor ?

Öncelikle Atatürk Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi Sınavları Vize ve Final Olmak Üzere Bir Dönemde 2 sınav Şeklinde yapılıyor. yani 1 yıl içinde bahar yarıyıl döneminde vize + final ve güz yarıyıl döneminde vize + final olmak üzere yılda 4 sınav olunuyor.

Bu sınavların vizesi internet üzerinden hergün 1 dersten olacak şekilde LMS ÖĞRENCİ SİSTEMİNE GİREREK Oluyorsunuz ve sınavda 20 soru soruluyor ve bu 20 soruyu 30 dakikada cevaplamanız isteniyor.

Bu sınavlarda vize %20 final %80 etkili olacak şekilde hesaplama yapılıyor. örneğin; vizeden 100 alırsanız, 100 ün %20 si olan 20 puanı almış olacaksınız. Finaldede 100 alırsanız 100 ün %80 i olan 80 puanı alıyorsunuz ve vizeden aldığınız 20 puanla toplanıp notunuz 100 olarak sisteme geçiyor.

Atatürk Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi Sınavlarına Nasıl Çalışmalıyım ?

Atatürk Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi Sınavlarının vize kısmı internet üzerinden yapıldığı için rahatlıkla facebook veya diğer internet sitelerindeki guruplardan yardım alıp yahut kitaplarınızdan ve googleden araştırıp yapabilirsiniz ama vize konuları finaldede çıkacağından ve vizelere hazırlanıp öyle girmenizi, aklınıza gelmeyen konulardaki soruları kitabınıza veya internetten araştırarak cevaplayın ve soruları doğru yanıtladığınızdan emin olun, çünkü vizeden alacağınız 100 puandan 20 tam puan alarak finalde avantajlı konuma yükselirsiniz. Eğer finaldede ufak bir çalışma ile 40 puan alırsanız 40 ın %80 i alınarak 32 puan almış olacaksınız ve vizedeki 20 puanı finalde aldığınız 32 puan ile topladığınızda 52 puan ile dersi geçmiş olacaksınız.
Geçme notu belli olmayıp sınavdaki diğer öğrencilerin notlarının ortalamasına göre belli olduğundan bazı dersin geçme notu 45 iken bazısınında 50 olabilir.

Sınav notlarınızın sonucunda not ortalamanız CC – CB – BB – BA – AA Şeklinde sınıflandırılacaktır örneğin sınav sonuçlarınızın ortalaması 40-50 arası ise notunuz CC 51-57 arasında ise CB 58-61 arasında ise BB 62-70 arası BA ve 70 üstü AA olacak şeklinde notunuz transkriptinize yansıyacaktır. (bu not aralıkları rasgeledir, her dersin not aralıkları diğer öğrencilerin aldığı nota oranla belirlenecektir.)

* Finallere Nasıl Çalışmalıyım ?

Ders kitaplarınız basılı bir şekilde verilmeyip her hafta 1 ünite şeklinde LMS sisteminize yüklenecektir, siz bu ders notlarını her hafta indirerek bilgisayarınızdan, tabletinizden veya çıktı alarak okuyabilirsiniz.
Üzerini çizip, notlar almanız daha kolay olacağından üniteleri çıktı alarak çalışmanızı tavsiye ederiz.

* Okuduğunuz notları sınavda ne şekilde sorulduğunu bilip bilinçli birşekilde okumanız için önce daha önce sorulan çıkmış soruları sitemizden indirip inceleyip ona göre ders çalışmanız faydalı olacaktır.

* Çalışırken önemli olduğunu düşündüğünüz tek okuyuşta aklınızda tutamayacağınız şeyleri not alıp daha sonra bu notları tekrar etmeniz faydanıza olacaktır.

* Çıkmış sorulardaki sorulan tarihleri, isimleri, bilimsel terimleri not alarak ezberlemeniz yararınıza olacaktır.

Atatürk Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi Sınavlarına Çalımak İçin Vaktim Yok Ne Yapmalıyım ?

Atatürk Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi Sınavlarına ders ünitelerini okuyarak çalışacak kadar vaktiniz yoksa

Az bir zaman ayırarak Geçmiş yılların sorularını bikaçkere çözmeniz ve sitemizde yayınladığımız ders özetlerini okuyarak sınava girmeniz size faydalı olacaktır.

* Sınavlarınızda Başarılar Dileriz.. herhangi bir sorunuz olduğunda sorunuzu aşağıdaki yorum kısmına yazarak sorabilirsiniz
Bu alana reklam verebilirsiniz!