Clash Of Clans Asker ve görevleri

Clash Of Clans Askerler ve Görevleri’ni Anlatmadan Önce Oyunun En İyilerinden Clash Of Clans Nasıl Oynanır ve Oyunun Püf Noktaları Nelerdir Onu Anlatalım

 

Clash Of Clans : Tam olarak Türkçe karşılığı ‘klan çatışması’ olarak tercüme edilir. Oyunun amacına gelecek olursak; Clash Of Clans aslında online bir strateji oyundur.  Size verilen bir köyü geliştirerek sizin köyünüze karşı gerçekleştirilen saldırıları püskürterek kendi köyünüzü olabildiğince korumalısınız. Facebook üzerinden   oyunu oynayan arkadaşlarınızın ve dostlarınızın köyünü ziyaret edebilir ve gelişmelerini takip edebilme imkanı mevcuttur. Oyun savunma ve saldırı üzerine kuruludur. Savunma kısmına gelecek olursak bir adet köy binanız bulunmakta köy binasının seviyesine göre size verilen duvar ve savunma silahlarını köyünüze yerleştirerek köyünüze karşı olası saldırıları geri püskürtebilirsiniz.

 

clash of clans

Nasıl oynanır ve Püf noktaları: Oyunda aklınızdan çıkartmamanız gereken ilk şey ; altınınız ve iksiriniz çok olmalı.Oyunda bazı geliştirmeleri ve silahları gerçekleştirebilmeniz için altına ihtiyaç duyarsınız. Oyununda genellikle savunma silahlarınızı altın ile gereçekleştirebilirsiniz. Ancak asker geliştirmek, üretmek içinse iksir gerek duyarsınız. Bu iki kaynağın dengelemek köyünüz için çok önemlidir. Eğer karsı köylere saldırıya çok önem verirseniz köyünüz aşırı savunmasız kalır. Köyünüzdeki savunmaya çok önem verirseniz saldırı gücünüz az olur ve diğer köylere saldırırken başarısız olursunuz ve sonucunda ganimet elde edemezsiniz.

 

clash of clans 1

 

Eğer köyünüze karşı köyler saldırı düzenlerse ve köyünüz kaybederse  ve iksirleriniz bir kısmını yağmalarlar ama hepsini alamazlar ve 15 saat boyunca köyünüze saldırılara karşı kalkan verilir.

Clash Of Clans yani Klanlar çatışma isminden de anlaşıldığı gibi klan yani gruplaşma vardır. Köyünüzdeki klan kalenizi onardıktan sonra iyi bir klana katılabilirsiniz. Klanda son bölümde bulunan sohbet bölümünde klandaki köylerin sahipleri ile sohbet edebilir yardım isteyebilirsiniz. Belkide klana katılmanın en güzel yönlerinden birisi klandaki kişilerden asker talep edebilmektir

Birazda Askerler ve özellikleri hakkında konuşalım;

Oyunda birden çok asker çeşidi  bulunmaktadır. İlk askeriniz barbar asker olacaktır. Barbarlar askerler köyün her  bölgesine saldırabilme yeteneğine sahiptir. Daha sonra geliştirdiğiniz kışlanın seviyesine göre kışladaki askerleriniz çeşitleri yükselecektir. Örnek olarak ikinci askeriniz okçu askerler olacaktır. Okçular uzaktan yok etme yeteneğine sahip olarak gelecektir size.

clash of clans 12

 

Bu arada tabiki saldırının size  tek getirisi ganimet olmayacaktır. Size kupalar kazandırır. Kazandığınız kupalar sizi liglerde yükselterek köyünüzün imajınızı yükseltir. Eğer iyi bir klana girmek istiyorsanız kupalarınıza ve seviyenize bakılır ve ona göre klana kabul edilirsiniz. Kupa sadece saldırı yaparak kazanılmaz. Eğer köyünüze karşı köylerden saldırı yapılırsa ve başarılı bir şekilde püskürtüp kazanırsanız bu sayede kupa kazanabilirsiniz. Kupalar sizin oyundaki rütbenizi  belirler ve  eğer kupanız çok fazlaysa size saldıracak köylerinde güçleri fazladır.

Clash Of Clans Askerler ve Görevleri

Clash Of Clans Oynayanlar İçin veya Oyuna Yeni Başlamak İsteyenler için Clash Of Clans Askerler ve Görevleri Hakkında Kısaca bilgi vereceğiz.

Clash Of Clans – Barbar

Clash Of Clans - Barbar

Barınma alanı 1’dir. Saldırıda özel bir hedefi yoktur, En yakın hedefe saldırır. Dayanıklılığı yüksek değildir, ama eğitim maliyeti de düşüktür. Havan saldırılarında Hızlı güç kaybederler.

Clash Of Clans – Okçu

Clash Of Clans - okçu

Ortalama dayanıklılığı (Hasar Puanı) vardır. Eğitim maliyeti barbarlara göre daha fazladır. Duvarların bir sıra arkasındaki binaları duvarları yıkmak zorunda kalmadan yok edebilir. Barınma alanı 1’dir. Havan saldırılarına karşı dayanıksızdır.

Clash Of Clans – Goblin

Clash Of Clans - Goblin

Oyunun en hızlı askeridir (hızı 32’dir) ve ilk önceliği kaynaklar ve depolardır. Hızlı bir şekilde düşman ganimetini toplamanızı sağlarlar. Barınma alanı 1’dir. En yakın Kaynak Depolama veya Kaynaklara saldırır. Eğitim maliyetleri ucuzdur ama dayanıklılığı (Hasar Puanı) son derece düşüktür. O yüzden düşman savunmasını iyice azaltmadan Goblinleri göndermeyin ya da sadece kupa düşerken madenleri sömürmek için kullanın.

Clash Of Clans – Dev

Clash Of Clans - Dev

Çok hızlı olmasa da öncelikle savunmalara saldırması, güçlü ve dayanıklı olması açısından kendisini kullanışlı hale getirir. Barınma alanı 5’tir. Defans yapılarını ilk hedef alırlar. (duvar, okçu kuleleri, toplar, havan topları gibi) Saldırılarınızı öncelikle devler ile yapmanız düşman savunmasının onlara odaklanmasını sağlar ve böylece arkalarından nispeten daha zayıf ama saldırı gücü daha yüksek olan askerlerinizi gönderebilirsiniz (Okçular, sihirbazlar gibi)

Clash Of Clans – Duvar Yıkıcı

Clash Of Clans - Duvar Yıkıcı

Adından da anlaşılacağı gibi duvarlara yönelir ve duvarları patlatarak kendini feda eder ve diğer askerlerinizin düşman köyüne geçişlerine kolaylık sağlar. Kendinize uygun stratejiye göre karar verip tüm ordunuzla saldırmadan önce yada saldırı sırasında da bırakabilirsiniz. Önden bir veya iki dev gönderip savunmayı oyalatırken, ardından duvar yıkıcıları göndermek daha mantıklıdır.

Clash Of Clans – Balon

Clash Of Clans - balon

Duvar yıkıcının balona binmiş halidir. Top, havan gibi savunmalar ona ateş edemese de hasar puanı çok yüksek değildir ve okçu kulesi, sihirbaz kulesi, hava savunması, havaya ayarlanmış X-Yayı gibi savunmalarla yok edilebilirler. Favori hedefleri savunmalardır. Barınma alanı 5’tir. Balondan aşağıya bomba atarak savunmalara saldırırlar. Şifacı, iyileştirme gücü balonda işe yaramaz.

Clash Of Clans – Sihirbaz

clash of clans Sihirbaz

Yere veya havaya ateş topları fırlatır ve çok büyük hasarlar verebilir. Sadece bir kaç sihirbaz birlikte etkili olabilir. Hasar puanı çok yüksek değildir. Havan toplarından uzak tutmak gerekir. Barınma alanı 4’tür. En yakın hedeflere saldırır.

Clash Of Clans – Şifacı

Clash Of Clans - Şifacı

Alan etkisi yaratarak kara birliklerinin savaş sırasında iyileşmelerini sağlar. Ordunuzda bulunması gereken bir askerdir. Hava savunmalarına karşı dayanıksızdır. En yakın hava savunmasını yok ettikten sonra kullanmak gerekir. Barınma alanı 14’tür. Hiç bir saldırı gücü yoktur. Şifacı klan kalenize bağış olarak geldi ise düşman tarafından köyünüze yapılan saldırılarda binaların ve varsa klan kalenizdeki diğer askerlerin tekrar güç kazanmasını sağlar. Bu sebeple savunmada çokta etkili değildir.

Clash Of Clans – Ejderha

Clash Of Clans - Ejderha

Uçan en güçlü ve ateşli askerdir. Ağzından çıkan ateş gücü ile tüm hedeflere saldırı yapar. Verdiği hasarın fazla olması nedeniyle oldukça kullanışlıdır. Özellikle klan savaşlarında sıkça kullanılır. Barınma alanı 20’dir. Çevresindeki en yakın hedeflere saldırır. Şifacı iyileştirme gücünü ejderhada kullanamaz.

Clash Of Clans – PEKKA

Clash Of Clans - PEKKA

Robot mu, samuray mı? Pekka’nın ne olduğunu kimse bilmez. Tek bilinen zırhlı bir bayan asker olduğudur. Hasar puanı en yüksek normal kışla askeridir Çok hızlı değildir fakat üstün gücüyle bu kaybını telafi eder. Yaylı Tuzaklar ağırlığından dolayı ona etki etmez. Barınma alanı 25’tir. Ortalama 45dk. Eğitim süresi vardır, üretilmesi biraz sabır ve iksir ister. Çevresindeki en yakın hedeflere saldırır.

Clash Of Clans – Okcu-kralice

Clash Of Clans - okcu-kralice

Yıkıcı bir güce sahip zarif bir avcıdır. Savunma yaparken bölgesindeki hedefleri uzaktan vurur. 5. seviyeden sonra kraliyet pelerinini kullanarak saldırılarda yaylım ateşi açar. Bu kısa süre içinde sağlığının bir kısmını yeniler ve yanına destek olarak okçu birlikleri çağırır. Ölümsüzdür. Savaşlarda yorgun düşer ve uyutularak iyileştirilir.

Clash Of Clans – Barbar Kral

Clash Of Clans - Barbar Kral

7. seviye köy binasıyla gelen ilk kahramanımızdır. İlk üretim maliyeti 10.000 kara iksirdir. 7. seviye köy binasında kara iksir sondası olmadığı için sadece savaşarak kazanacağınız kara iksirler ile üretebilirsiniz. Savunma veya saldırı amaçlı kullanabilirsiniz. Öfke yeteneği 5. seviyeden sonra açılır ve bu sırada yanına destek olarak barbar birimlerini çağırır. Okçu kraliçe gibi ölümsüzdür. Savaşlarda yorgun düşer ve uyutularak iyileştirilir.

Clash Of Clans – Dalkavuk

Clash Of Clans - dalkavuk

Dalkavuklar, ucuz ve nispeten zayıf bir uçan birimidir. Kara iksirden üretilirler. Eldiven giymiş pençeleri ve garip görünümleri vardır. Görünüşün aksine elleriyle hiç bir şey yapmazlar. Ağızlarından tükürük bombası atarlar. Hava bombalarına ve tüm hava savunmalarına karşı dayanıksızdırlar.

Clash Of Clans Asker Seviyeleri ve Görevleri

Bu alana reklam verebilirsiniz!